Denné menu

Obedové menu

Trnava
7

On-line donáška


 


Trnavská promenáda a jej tisíc chutí piva a jedla pod holým nebom

Pivný festival s nad regionálnou spoluprácou pív opäť prichádza do Trnavy.

23 a 24. augusta 2019 si pod holým nebom vychutnáte pestrý výber tých najlepších remeselných pivovarov, gurmánske špeciality, živé varenie a letnú pohodu s priateľmi či deťmi.

Slávnosti piva a jedla 2019 privítajú všetkých fanúšikov piva, jedla a dobrej zábavy v piatok o 15:00 hod popoludní v Sade A. Bernoláka v Trnave.

Tento rok si organizátori pripravili pre návštevníkov viac ako 100 druhov pív. Medzi nimi budú obľúbené stálice, ale i nováčikovia.

Slávnosti piva a jedla sa konajú každý rok na kultovom mieste v Trnave - v trnavskej promenáde. Podujatie spája milovníkov piva, jedla a dobrej nálady. Slávnosti piva a jedla nie sú len o kvalitných remeselných pivách, ale aj o gastronomickom zážitku, spoznávaní nových kultúr, regiónov či živom varení. Promenádu navštívi počas festivalu približne 5 000 ľudí.
Okrem remeselných domácich aj medzinárodných pivovarov sa môžete oba dni tešiť na gastro klasiky, ale i gastro vychytávky.

Výber bude pestrý - od cigánskej pečienky, lokšov, podpecníkov, kávy, streetfoodu vo forme hamburgerov, hotdogov na rôzne spôsoby, mrazených guličiek pre deti (ale aj dospelých), cez vegetariánske tapas, cyperské špeciality, až po sladké dezerty ako wafle, francúzske palacinky či čerstvé ovocie poliate horúcou belgickou čokoládou a mnohé ďalšie.
Ak prídete s deťmi, bude o nich postarané na oba dni - môžu sa vyskákať na nafukovacom hrade, v sobotu je pre nich pripravená bublinová šou od Mr. Bubble a ďalšie aktivity.

Počas dvojdňového programu vystúpi aj známy kuchár z TV Paprika Laci Hornáček so svojou kulinárskou šou.

▶ Tento rok sa organizačný tím Trnavskej 13 rozhodol, že šťastie venujú tým, ktorí to potrebujú - cez žalúdok. S podporou Trnavského samosprávneho kraja bude tento rok Benefičné varenie polievok pre družstvá županov a primátorov. Výťažok z varenia polievok venujú organizátori na charitatívne účely.

Generálnym partnerom podujatia je okrem Trnavského samosprávneho kraja aj Dunajský pivovar.  Za podporu ďakujeme aj partnerom Drinking shoes, Team Taxi, Gastromenu.sk, HKS-Forge, Moja-print.sk a podpore mesta Trnava.

Všetky aktuálne informácie sledujte na webe Trnavska13, na facebookovej udalosti
alebo na Instagrame @trnavska13
Aktualizované: 12.08.2019
Autor: Trnavská 13
Zdroj: Autor fotografií - Foto JLK