Denné menu

Obedové menu

Trnava
7

On-line donáška


 


Ecolodge ubytovania v panenskej prírode, lesoch, na ostrovoch i v džungli

Termín ecolodge v doslovnom preklade znamená ekologická chata. Oproti zeleným hotelom alebo eko - hotelom bývajú chaty postavené na odľahlejších miestach a zväčša v prírode. Sú navrhnuté tak, aby mali minimálny vplyv na životné prostredie, a aby boli čo najviac udržateľné pri využívaní zdrojov.
Spravodlivá mzda, podpora tradícií a zvykov

Ďalším benefitom tohto ubytovania je, že jeho prevádzkovatelia alebo majitelia sa snažia zlepšiť životné podmienky miestnych alebo lokálnych obyvateľov tým, že si od nich kupujú suroviny pre svojich hostí, zamestnávajú ich za spravodlivú mzdu, podporujú ich tradície a zvyky. Popri prevádzke svojich domov sa venujú aj ochrane okolitých biotopov a kultúr.
Ľudia, ktorým záleží na životnom prostredí

Ecolodge hotely poskytujú okrem ubytovania a stravy aj bezprostredné zážitky spojené s prírodou. Návštevy a výpravy do miest, kam by sa klienti za iných okolností dostali ťažko, alebo bez pridanej hodnoty skúseného sprievodcu.

Chatky v romantickom, pôvodnom alebo s prírodou spätom štýle sú vyhľadávané čoraz viac. Ľuďmi, ktorým záleží na životnom prostredí a riešia ekológiu, ochranu prírody, ale aj ľuďmi, ktorí chcú.. celý článok čítaj na Tophoreca.sk

Od Tophoreca.sk pripravujeme aj

Téma Gastro
▫ Nielen o francúzskych delikatesách a dobrom víne, ale aj o živote v stredomorskom Nice
▫ Gaštanové inšpirácie
▫ Medová rozprávka v hlavnej úlohe so Zdenkou Grgulovou

Téma Cestovný ruch
▫ Japonské kapsulové hotely využívajú každý centimeter priestoru


Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog Ecolodge ubytovania v panenskej prírode, lesoch, na ostrovoch i v džungli na Gastromenu.sk