Denné menu

Obedové menu

Trnava
7

On-line donáška


 


Dovolenka v karavane je spojením romantiky, voľnosti i dobrodružstva

Dovolenka v karavane, pre niekoho nostalgia, pre iného momentálne bezpečnejšie dovolenkovanie, pre ďalšieho zaujímavá inšpirácia. Výhodou dovolenky v karavane je naplánovanie cesty podľa vašich záujmov, ale aj flexibilná zmena trasy bez toho, aby ste riešili odhlasovanie objednaného ubytovania či prebookovávali letenky.
Ideálne cestovanie pre rodiny s deťmi

Mnohí rodičia si z rôznych dôvodov nevedia predstaviť dlhšiu cestu s deťmi lietadlom, vlakom či autobusom. Auto je fajn, ale v prípade potreby je karavan alebo obytný príves ideálnym spoločníkom i pomocníkom zároveň. Je to vlastne hotel na cestách.

Páči sa vám výhľad na jazero? Les s lúkou v pozadí, kde by ste si radi ugrilovali dobré jedlo a oddali sa popoludňajšiemu spánku? Nič nie je problém, samozrejme, ak s karavanom zaparkujete na vhodných miestach, ktoré by napríklad nemali byť súkromnými pozemkami. Na prenocovanie je dobré nájsť si miesto v kempe, kde okrem napojenia sa na elektrické a iné potrebné siete môžete využiť sociálne zariadenia, sprchy i detské ihriská a zábavné aktivity pre dospelých i deti. V niektorých krajinách je karavaning mimo kempov zakázaný, niekde sa kempy len odporúčajú, v iných je voľba vášho miesta na niekoľko dňový pobyt len na vašom zvážení.

Sociálne zariadenie a sprchu máte neustále k dispozícii. Po kúpaní sa v rybníku či mori sa môžete hneď osprchovať a relaxovať. Ak si potrebujete pripraviť jedlo, v kuchynke nájdete všetok potrebný inventár. Po nákupe čerstvých surovín alebo zo zásob v chladničke si v priebehu pár desiatok minút môžete pripraviť chutné menu pre celú rodinu. Večer uspíte deti v postieľkach a vy si môžete sadnúť pred karavan, otvoriť si fľašu dobrého vína a v pokoji pozorovať padajúce hviezdy pri letnom vánku. Možno staromódne, ale aj takáto dovolenka stojí za pokus.
Cena a pohodlie vs. dobrodružstvo a sloboda

Hovorí sa, že dovolenka v karavane je romantická, dobrodružná, ale pozor, nie je určená pre každého. Treba si povedať reálne, že karavan nie je 5 hviezdičkový hotel. Priestorovo sa s hotelovou izbou nedá porovnať, avšak nájdete tu všetko, čo potrebujete. Dnes už sú karavany a obytné autá vyrábané aj v luxusnejších triedach, s dvomi oddelenými miestnosťami, samostatnou kuchynkou, toaletou i sprchou. Uvariť si musíte sami, alebo si môžete zájsť na jedlo do reštaurácie. Jete však vtedy, kedy chcete, máte chuť, alebo sa vám zažiada.

Na šoférovanie väčšieho vozidla je nevyhnutné si zvyknúť. Parkovanie týchto áut napríklad v meste nie je úplne jednoduché. Preto si treba dobre premyslieť.. článok pokračuje na Tophoreca.sk


Od Tophoreca.sk pripravujeme aj

▫ Gastro špeciality európskych kuchýň očami Sloveniek
▫ Slováci z Európy predstavujú zaujímavosti gastronómie krajín, v ktorých žijú
▫ Zlatá fasáda, zlaté doplnky v interiéri i exteriéri. Predstavujeme vám hotel Dolce Hanoi
▫ Najkrajšie európske mosty
▫ Hotely pre obchodných cestujúcich


Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog Dovolenka v karavane je spojením romantiky, voľnosti i dobrodružstva na Gastromenu.sk